Делегација Основне школе „Јован Јовановић Змај“ из Хајдучице присуствовала је 7. децембра 2018. године централној прослави  Дана школе „Змај Јова Јовановић“ у Београду. Почетак прославе био је у 16 часова, када је одржана Свечана академија у просторијама школе „Змај Јова Јовановић“, после тога домаћини и сви гости школе присуствовали су свечаној вечери, која је организована у Хотелу „М“. Делегацију наше школе чинили су: Мирослав Маричић – директор школе, Зоран Шипка – наставник математике и Бошко Маленовић – професор српског језика и књижевности.

Комплетан догађај протекао је у изузетно свечаној и слављеничкој атмосфери, а чланови колектива Основне школе „Змај Јова Јовановић“, на челу са директором Весном Животић, су се по ко зна који пут показали као изузетно добри и расположени домаћини.